31-12-2024
Let’s make Zwolle Sport great (again)
Ik wil op deze slotdag van het jaar eruit met een knaller. Met iets ongekends, iets dat een immense indruk maakt en stevig beklijft. Een topbegin van het nieuwe jaar, wat meteen op je netvlies gebrand staat. Een start van 2025 die je nog lang zal heugen. Nou dat kan maar één ding zijn. Toch?
Zwolle Sport. Of is het Zwolle Sport? Ach, wie is er niet groot mee geworden? Nou zover is het nog niet, maar we doen ons best. Ik ben er ook bij betrokken en mag er mee bezig zijn. Hup Zwolle Sport! En voor wie niet weet waar dit begin van MEERMAALS over gaat, check zwollesport.nl even.
Bram van Polen
Het is een online platform met al het sportaanbod in Zwolle. Nou ja alle? Het vierde team van Oranje Zwart dat de degradatiekraker tegen Ons Eibernest (schitterende korfbalnaam overigens) speelt, laten we even gaan.
Net als het 35+ team van WVF dat aan de vooravond staat van weer een titel en alleen het 35+ team van VVOG met Bram van Polen – tegenwoordig dagelijks op ESPN te zien – nog eronder moet zien te krijgen.
Of het interne clubkampioenschap bij de Acrogym en ook het 17e laddertoernooi voor gevorderden bij de tennissers van ZTC De Pelikaan, laten we niet terugkomen op Zwollesport.nl, Facebook en Instagram.
Dubbel doel
Wat wel? Nou de rest van het sportaanbod in Zwolle. Tenminste dat proberen we als redactie weer te geven. En dat met een dubbel doel. Om de Zwollenaar zelf sportief in actie te laten komen, dus zeg maar het sportieve beentje voor te zetten en lekker te gaan sporten bij een club, individueel of bij een commerciële aanbieder, maar daarover straks meer.
Of dat je in één overzicht wilt zien wat er op het gebied van sportaanbod het bekijken waard is in het Zwolse. Natuurlijk de thuisduels van de PEC Zwolle heren en vrouwen komen ons wel toe, net als de basketballende heren van Landstede Hammers (sporten loont tijdens de feestdagen!) en de volleyballende VC Zwolle Topvolleybal dames. Maar ook een basketbal-of volleybalniveautje lager, of de hockey of handbal, vind je erop terug. Check de agenda en je ziet het op Zwollesport.nl.
En wat te denken van het amateurvoetbalprogramma en hardloopevents (als Zwolle zijn we toch dé hardloopstad van Nederland?) en van skateboardclinics tot seniorenbadminton en nog zoveel meer.
Het is niet alleen veel, maar ook handig. Ik weet nog hoe blij ik vroeger was met het weekoverzicht van de Zwolse amateurclubs. En dat biedt Zwolle Sport dus, maar dan keer 100.
Eigen communicatiekanalen
Dat publiceren kunnen verenigingen en clubs ook helemaal zelf doen. En dat geldt ook voor commerciële organisaties. Ook zij kunnen hun aanbod delen op de site, zonder nu het complete lesprogramma van a tot z via Zwolle Sport de ether in te slingeren. Maar toch. Met Zwolle Sport is je bereik vaak groter dan alleen je eigen communicatiekanalen.
Toch is Zwolle Sport wel wat meer dan alleen een agendakanaal. Er zijn rubrieken zoals een Top 3 en 5 vragen aan en de clubclassic, maar ook interviews, achtergrondverhalen en reportages. En nieuws. Geen 24/7 knetterhard nieuws, maar wel een weergave van het belangrijkste sportnieuws, terugblik of verslag.
Promotor en oproeper
Mijn rol namens Mediabureau MEER? Verzamelaar, planner, volger, schrijver en eindredacteur. Dat doe ik samen met andere redactieleden onder de vlag van SportService Zwolle. En in dit geval ben ik ook nog promotor, op de-trommel-slaander en oproeper. Alleen nu even niet, want tot 6 januari is het Zwolle Stop. Daarna gaan we weer verder met Zwollesport.nl.
Jouw goede voornemen is bij deze bekend: Let’s make Zwolle Sport great (again).