Meermaals 189

12-03-2025

Haak jij in of haak jij af?

Ik heb meerdere Meermaalsen geschreven over de dag van. Vrijdag is het weer zover. Op 14 maart is het namelijk ieder jaar internationale PI-dag. Oftewel 3,141592653. Weten waarom dat 14 maart is? De Amerikaanse schrijfwijze voor data 14 maart wordt geschreven als 3/14 en dat is de driecijferige benadering voor pi 3,14.


Inhakers. Kapstok. Timing. Je kunt jouw boodschap zo maar de wijde wereld insturen. Letterlijk op een gegeven moment. Maar is het niet beter om dat te doen, wanneer er extra aandacht voor het onderwerp is? 
Op het juiste moment reageren met de juiste content. Daar gaat het om. Dan val je op, beklijft je boodschap beter en heb je wellicht meer succes. Lees er alles over in dit artikel. Timing dus. En dat verhaal is na negen jaar nog zo actueel als wat.

Voorbeeldtekst

Twee voorbeelden uit mijn dagelijkse praktijk. Heel recent nog. Ik heb onlangs een artikel geschreven over een installateur, die goede vakmensen zoekt zoals loodgieters. En laat het 11 maart nou net de internationale dag van de loodgieter zijn. Een mooi moment en manier om allerhande aandacht voor het vak te vragen toch? Het is er niet van gekomen, zo begreep ik.

Voorbeeld nummer twee. Nationale poepdag. Lets fix your shit op 14 april. En niet alleen die dag, maar het hele jaar, als het aan de Darmspecialist ligt, een van mijn opdrachtgevers. Al een aantal jaren mag ik als enige ervaringsverhalen opschrijven aan de hand van telefonische interviews. Laat ik andere tekstschrijvers, contentcreators en copywriters toch maar mooi een poepie ruiken.

Mening

Ik dacht dat ik alle dagen van wel onder ogen had gezien, ze bijna allemaal had opgeschreven en er zeker een mening over gevormd had. Neem alleen al die speciale dagen in de eerste maanden van dit jaar.
 Op 14 januari was het de dag van de logica. Op 5 februari is het wereld Nutelladag, die gaat Francesco Rivella niet meer meemaken en 15 februari staat te boek als nijlpaarddag (één dag na Valentijnsdag….)  en een simpel rekensommetje leert dat het 30 maart de grote rekendag is. 

Naakttuinierendag

April doet sowieso wat die wil. Met wereldzwerfdierendag op de 4e, scrabbledag (de 13e) en dus die poepdag. En dan mei. Naakttuinierendag op 7 mei kennen we allemaal als onze broekzak, voorafgegaan door 6 mei: bellenblaasdag. En op 10 mei is nationale offline dag. Hebben we daar een klik mee? En wat te denken van 17 mei verantwoordingsdag, 10 juni internationale dag van de spoorwegovergang. Gaat er een belletje rinkelen? 

Op 29 juni vieren we modderdag en laten we 6 juli wereldkusdag vooral niet vergeten. Zoenen, zoenen, zoenen, net als 10 augustus de dag van de Biodiesel (hoe ‘vier’ je dat eigenlijk?). En oh ja, 12 augustus, de dag van het middelste kind, genaamd sandwichkinddag (lekker voor je!) en vergeet 1 oktober niet: de dag van de koffie. Daar ben je als koffieliefhebber toch op gebrand? En ik eindig deze opsomming graag mierenzoet met 7 december (suikerspindag). 

Maximumsnelheid

Ik wil ook graag inhaken op een dag die ik nog niet kende. Als er één dag in het jaar is waarop je je keurig aan de maximumsnelheid wilt houden, is of was het wel op 5 maart. Deze dag is namelijk uitgeroepen tot de Dag van de Maximumsnelheid. 
Ik ben er niet trots op, maar ik grossier in bekeuringen. Omvang schoenendozen vol. En geloof het of niet, op 4 maart – dus een dag voor de dag der dagen - ontving ik mijn eerste CJIB post van 2025. 

Nu ik weet heb van deze Dag van de Maximumsnelheid, ga ik mijn rijdende leven beteren. Ik sta voortaan ieder jaar stil bij de Dag van de Maximumsnelheid. Ik haak in in plaats van af. En dat scheelt mij sowieso een boete. 

 


Laat een bericht achter - aantal berichten: 0

Bent u de eerste die reageert?



Laat een bericht achter

naam
e-mail
website
bericht
Schrijf elf in cijfers: